Mojtaba Kavian Professional Weblog

(وبلاگ تخصصی مجتبی کاویان)

دکتر محمدعلی نجفی؛ رییس جدید سازمان میراث فرهنگی

محمد علی نجفی با حکم دکتر روحانی به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری  و معاون رییس جمهور منصوب شد.
اینجانب نیز بازگشت مجدد عقل گرایی و رهایی این سازمان از حاشیه سازترین چهره های سیاسی را خدمت همه دوستداران میراث فرهنگی تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت برای دکتر محمدعلی نجفی دارد. 
رزومه محمد‌علی نجفی بر اساس آنچه که به مجلس ارائه شده است به این شرح است:
 
 

ادامه مطلب
   + مجتبی کاویان ; ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٥/٢٦
comment نظرات ()

تصویب قطعی مرمت حسینیه قنادها در جلسه فرمانداری

مورخ پنجشنبه 1391/5/24 در جلسه ای که با حضور نمایندگان سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در شهرستان و استان و برخی از نمایندگان شورای شهر سبزوار و نمایندگان شهرداری و نیروی انتظامی و هیأت امنای حسینیه قنادها، جلسه با موضوع تعیین تکلیف حسینیه قنادها برگزار گردید و نتیجه اصلی آن تصویب قطعی مرمت و بازسازی حسینیه توسط میراث فرهنگی و عدم هر گونه دخالت شهرداری در جریان مرمت آن بود. 

ادامه مطلب
   + مجتبی کاویان ; ۱:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٥/٢٤
comment نظرات ()

کاخی که آغل احشام شده است!

محافظت نشدن این بنا از شرایط طبیعی اقلیمی باعث شده که باران و برف در سازه سقف و دیوار نفوذ کرده و همان حداقل تزئینات به‌جای مانده را نیز محو و کم اثر نماید، اما نمی‌توان نقش عوامل انسانی و طبیعی را در تخریب هر چه سریعتر این بنا نادیده گرفت.

 

 

ادامه مطلب
   + مجتبی کاویان ; ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٥/۱٧
comment نظرات ()

محمد بهشتی: رییس جدید سازمان میراث‌فرهنگی ویرانه تحویل می‌گیرد.

شرق: چند روز دیگر رییس و دولتی جدید و دوره‌ای نو را به خود خواهد دید. در این هشت‌سال این سازمان تخصصی پایگاه پرحاشیه‌ترین مردان و زنان سیاسی دولت احمدی‌نژاد بود. پنج‌رییس و ده‌ها معاون و مدیرکل استانی در این مدت به سازمان آمدند و رفتند.

ادامه مطلب
   + مجتبی کاویان ; ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٥/۱٧
comment نظرات ()

درگیری عوامل شهرداری و میراث فرهنگی در حسینیه قنادها

«امیدوارم که هر کس که موجب تخریب این بنای ارزشمند تاریخی گردیده است، با چشم گریان و داغ دیده از این شهر برود. کسی که تراکم های ناجور در آسمان شهر فروخت تا کف پیاده رو و خیابان درست کند و تا سروهای میادین را برکند و به جای آن مجسمه بکارد.»
سلام سربدار: روز گذشته عوامل ستاد سد معبر و اجرائیات شهرداری سبزوار با کارکنان و کارگران اداره میراث فرهنگی این شهرستان که برای مرمت حسینیه آسیب دیده قنادها رفته بودند درگیر شده و مصالح و تجهیزات آنان را مصادره کردند. 
 

ادامه مطلب
   + مجتبی کاویان ; ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٥/٩
comment نظرات ()