کاری زشت از ایرانیان در روز طبیعت

هر وقت صحبت خرافات در مسایل دینی می شود، عده ای پرچم نواندیشی به دست می گیرند. به گونه ای که انگار فقط ادیان و احتمالاً اسلام است که بنیان های فکری اش می تواند مبنای خرافات یا اندیشه ها یا کردارهای نادرست شود. 

در حالی که هر اندیشه متعالی، زمانی که در دست عده ای نادان بیافتد، می تواند رفتارهای خام، خرافاتی، نادرست و حتی وقیحانه بیافریند. 

ایرانیان در هر بهار با ایجاد سبزه ای در خانه خود، با مادر طبیعت یکی می شده و سبزه ای را پرورش می داده اند که احتمالاً در روز طبیعت، آن را از گلدان یا ظرف آب خود جدا کرده و در زمین کشت می کردند و به این وسیله، زایندگی طبیعت را برای خود تداعی می کرده اند و امیدوار به لطف و سخاوت کائنات به زندگی خود ادامه می دادند. 

اما امروز واقعاً چقدر از محتوای این کار باقی مانده است؟

یا اگر باقی مانده است، چقدر از آن در سبزه های روی کاپود ماشین ها در بلوارها و بزرگراههای خروجی شهرها، قابل مشاهده است که با ترمزی وقیحانه به گوشه ای پرتاب می شوند؟ تا در جایی دیگر آنچه که واقعاَ به طبیعت بخشیده می شود، انواع آلودگی ها و لوازم پلاستیکی ما باشد. 

حقیقتاً به جای پاسخ به این پرسش ها کمی به رفتار خود بیاندیشیم و اصلاح جامعه را فراموش نکنیم. 

 

 

 


 

/ 2 نظر / 61 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل] سلام و درود بر شما گرامی وبلاگ خوب و جالبی دارید. در ادامه راه موفق باشید. شما عزيز برای مطالعه مطالب زیر دعوت شده‌‌اید: ************* [گل] سه جریان خواندنی به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) [گل] # علامه امینی و امام حضرت زهرا(س) # علامه امینی و فتوحات عمر # علامه امینی و اسلام امیرالمؤمنین(ع) ************* [گل] بوسيدن لب، فقط برای دو نفر [گل] ************* [گل] احادیث بسیار زیبای هفته [گل] # نفرین پیامبر بر آزار دهنده و قاتل فاطمه # بهترین زن در نگاه حضرت زهرا ************* [گل] جملات بسیار زیبا و خواندنی و قابل تأمّل [گل] ************* [گل] دعایی ناب از حضرت علی(ع) در نوروز برای دفع بلا در طول سال [گل] آداب و ادعیه پوشیدن لباس نو و تازه ************* منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامی هستم www.bia2mofid.persianblog.ir [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]